1000 مقاله

دانلود مقاله، پروژه، پایان نامه، گزارشکار

دانلود مقاله و کار تحقیقی با عنوان "فرایند برنامه ریزی و کنترل تولید شرکت ماژین صنعت" - رشته مدیریت و مهندسی صنایع - word


دانلود مقاله و کار تحقیقی با عنوان "فرایند برنامه ریزی و کنترل تولید شرکت ماژین صنعت" - رشته مدیریت و مهندسی صنایع - word

دانلود مقاله و کار تحقیقی با عنوان "فرایند برنامه ریزی و کنترل تولید شرکت ماژین صنعت" 

برای رشته مدیریت و مهندسی صنایع

شامل 135 صفحه با فرمت  word و قابل ویرایش

 

 

مقدمه:

موجودي هر واحد صنعتي قسمت مهمي از دارايي هاي ان واحد تشكيل مي دهد كه به صورت مواد اوليه قطعات نيمه ساخته وساخته شده يافت مي شود. سطح موجودي از اهميت بالايي برخوردار مي باشد در شرايط عادي هرقدر موجودي كمتر باشد بهتر است زيرا از سرمايه ميتوان به طريق ديگري استفاده نمود در شرايط ويژه كشور كم كردن موجودي در جهت استفاده از سرمايه مطلوب نبوده بلكه بهتر است كه از اقلام مقدار بيشتر در انبارها ذخيره گردد تا درموقع بحراني از آنها استفاده شود از طرفي نيز با توجه به محدوديت ارزي نمي توان به مقدار بسيار از كالا ها خريداري و همچنين لازم است كالاهاي را كه را زودتر به فروش رسانده و از بودجه آنها استفاده كرد. لذا بايد سياست مشخصي جهت برنامه ريزي مواد تعيين وآنها را اعمال كرد. به طور مثال از هر قلم دسته القام لازم است تا تعدادي را به عنوان موجودي اطمينان تعيين نموده وسپس با رعايت اين مقدار حداقل جهت خريد مواد برنامه ريزي نمود.

با توجه به اينكه تعداد اقلام زياد است ممكن است برخي اقلام كمبود داشته و برخي نيز زيادتر از مقدار لازم انبار شوند و يا ممكن ا ست بر اثر تعدد سفارشات نتوان آن ها را دسته بندي نمود و از تخفيف استفاده كرد. كمبودو يا اضافه داشتن مواد اوليه باعث بروزهزينه هايي مي شود كه به آنها اشاره مي نماييم.

هزينه هاي ناشي از كمبودكالا:

1)توقف خط توليد

2) خريد اضطراري

3) اتلاف وقت مسئولين

هزينه هاي ناشي از موجودي اضافي

1)راكد ماندن سرمايه

2) هزينه نگهداري زيادتر

3) اشغال فضا

4)فاسد شدن كالا ويا منسوخ شدن آن

5)هزينه پرسنل جهت كنترل مواد اضافي

عمده ترين دلايلي كه باعث مي شود با كمبود موجودي و يا اضافه داشتن مواد مواجه شويم به شرح زير است.

1)اشتباه در ثبت درخواست ها

2)اشتباه در پيش بيني تقاضا

3)تغيير در ميزان تقاضا

4)اشتباه در تعيين مقادير كه بايد ذخيره شوند

5)خريد مقادير پيش از حد لزوم

6)عدم اطلاع كافي از هزينه هاي زياد نگهداري

7)ضعف در سيستم برنامه ريزي و كنترل مواد

 

فصل اول: معرفي كارخانه

بخش اول: خلاصه اي از وضعيت كارخانه

تاريخچه

شركت ماژين صنعت از 29/1/1376 تاسيس و شروع به فعاليت نموده و بعنوان مجري طرح پرس شاپ جديد يكي از شركتهاي توليد كننده قطعات پرس بدنه اتومبيل،پشتيباني و تامين قطعات بدنه خودروهاي توليدي شركت ايران خودرو را به عهده دارد.كارخانه ماژين صنعت در زميني به مساحت-000/35 متر مربع با فضاي سرپوشيده بالغ بر 15000 متر مربع احداث گرديده است.

در سال 1378 مديريت شركت ايران خودرو با توجه به پتانسيل بالاي ماژين صنعت تصميمي مبني بر مشاركت ماژين صنعت در فرآيند توليد خودرو جديد (x7) گرفت وبه اين اساس شركت ماژين صنعت به عنوان پرس شاپ خاص بخشي از قطعات بدنه (x7)انتخاب وتوليد انبوه 69 پانل از قطعات خودرو مذكور به آن اختصاص يافت.

امروزه اين شركت با اين وسعت فوق داراي 518 نفر پرسنل مهندس، تكنيسين وكارگر ماهر با سابقه بالاي 20سال از ايران خودرو تجربه را در اين صنعت قدم را فراتر نهاده و با هدف قطع وابستگي به بيگانه و رسيدن به تكنولوژي نوين وارد عرصه شده است.

موقعيت مكاني كارخانه

آدرس كارخانه: كرج- بعد از پليس راه كمال آباد –خيابان مرغك جن كارتن سازي پك

آدرس دفتر مركزي:تهران ،خيابان شريعتي، نرسيده به چهارراه قصر،ساختمان 790 طبقه دوم

خط توليد كارخانه

د رحال حاضر ماشين آلات خطوط توليد شامل 23 دستگاه انواع پرسهاي ضربه اي پنوماتيك وهيدرويك با قدرتهاي 200 الي 800 تن در پنج خط و در دو سالن مجزا نصب و راه اندازي گرديده ودر مراحل نهايي تكميل كاليبراسيون و صدور گواهينامه هاي مربوطه براساس استانداردهاي بين المللي مي باشند.

توليدات

با نصب بهره برداري از كليه ماشين ‌آلات به منظورتوليد قطعات بدنه خودرو ملي در حال حاضر مرحله house-line-tryout تعدادي از قطعات بدنه (x7) به موازات دريافت قالبها در حال انجام مي باشد و پس از تست كليه قالب هاي اختصاص يافته و خاتمه مرحله H.L.t توليد انبوه قطعات از اواسط سال جاري آغاز مي گردد.

كنترل كيفيت

قطعاتي كه بصورت آزمايشي و يا انبوه توليد مي شوند در مراحل مختلف به لحاظ كنترل كيفيت در فيكسچرهاي كنترلي خاصي (panElCAGUE) كه به همين منظور طراحي ساخته شده است قرا رگرفته و با ابزارهاي اندازه گيري دقيق كنترل مي گردند.

سالن پنل گيج

به منظور استفاده از پنل گيج هاي كنترلي سالني طراحي و ساخته شده كه در حال حاضر در شركت ماژين صنعت مورد بهره برداري قرا رگرفته است براي طراحي و ساخت سالن P/G واردات وابزار مورد نياز آن از نظرات كارشناسان ايران خودرو وماژين صنعت استفاده گرديده كه نتيجه بازديدهاي انجام شده از سالن هاي مشابه در كشورهاي ژاپن وفرانسه بوده و ماحصل اين تجربيات مورد تاييد مديريت شركت ماژين صنعت قرار گرفته كه هم اكنون نتيجه اين زحمات تبديل به سالني براي P/G گرديده كه جزو بهترين و مدرنترين سالنهاي مشابه در داخل كشور مي باشد.

شستشوي قالب

واحد شستشوي قالب ماژين صنعت با قابليت شستشوي قالبهاي سنگين تا وزن 25 تن وابعاد 5/2×4 متر با رعايت استانداردهاي لازم و پيش بيني كليه امكانات جانبي موردنياز در سالن تعميرات قالب طراحي واحداث گرديده است.

پروژه آينده

توليد انبوه قسمتي از قطعات بدنه خودروهاي جديد ايران خودرو از جمله پژو 206 و راه اندازي خط مجموعه سازي قطعات بدنه Eno-itEM وهمچنين نصب و راه اندازي تعداد هفت دستگاه پرس سنگين در سالن جديد بعنوان خط آلترناتيور به همراه يك دستگاه پرس 1200 تن دبل اكشن D/A از جمله پروژه هاي آتي شركت ماژين صنعت مي باشد.

 

 


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 322

برچسب های مهم

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "1000 مقاله" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما