1000 مقاله

دانلود مقاله، پروژه، پایان نامه، گزارشکار

جزوه اقتصاد جنگل مرتع شیلات پیام نور - رشته اقتصاد کشاورزی - pdf


جزوه اقتصاد جنگل مرتع شیلات پیام نور - رشته اقتصاد کشاورزی - pdf

جزوه اقتصاد جنگل مرتع شیلات

منبع پیشنهادی رشته اقتصاد کشاورزی دانشگاه پیام نور

شامل 199 صفحه فایل با فرمت pdf

 

طبیعت دربرگیرنده‌ی عناصری است از قبیل تالاب‌ها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، آب‌های سطحی، آب‌های زیرزمینی، ذخایر آب شیرین، جنگل‌ها، خاک، اراضی کشاورزی، فضای عمودی شهرها، شیلات، مراتع، پوشش‌های گیاهی، معادن، گونه‌های زیستی، منظره‌های طبیعی و غیره. فعالیت اقتصادی در کنار عامل تولیدی به اسم نیروی کار در گرو استفاده از این دسته از ظرفیت‌های محیط‌زیست نیز هست. ظرفیت‌های محیط‌زیست در حکم یکی از عوامل تولید گرچه پدیده‌هایی طبیعی هستند اما هنگامی که در فعالیت اقتصادی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند در بستر انواع روابط خاص مالکیت از جنبه‌ی اجتماعی نیز برخوردار می‌شوند. نوع خاص مالکیتی که بر ظرفیت‌های محیط‌زیست در فعالیت اقتصادی اعمال می‌شود به‌ سهم خویش بر شکل سازمان تولید تأثیر می‌گذارد.

جهان درحال ورود به مرحله نوینی از توسعه است و كشورهای مختلف سعی در پیشی گرفتن دراین مرحله را دارند .

در دنیای امروز اقتصاد ، صنعت ، كشاورزی ، مدیریت بر محور دانش استوار گردیده است . استراتژی توسعه كشور به رقابت پذیری با رویكرد جهانی و توسعه بخش خصوصی تكیه دارد . لازمه رقابت پذیر شدن بخشها رقابت پذیری بنگاههای آنهاست .

تجربه حاصل از برنامه های توسعه نشان می دهد كه سیاست هایی نظیر حمایت صرف از تولید كننده یا مصرف كننده ، سیاستهای جایگزینی واردات ، تكیه برانحصار نمی تواند توسعه ای پایدار و رقابت پذیر حاصل كند تبدیل مزیتهای طبیعی و نسبی به مزیتهای رقابتی از عوامل اصلی توسعه پایدار دربخش كشاورزی است .

مكانیزاسیون كشاورزی و به كارگیری تجهیزات مرتبط باعث ارتقاء بهره وری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از یك محصول می گردد . برای حفظ امنیت غذایی استفاده از تكنولوژی های پیشرفته نظیر بیوونانو الزامی است . ادامه فرآیند در بخش كشاورزی در تبدیل و فرآوری محصول ، حفظ و نگهداری ، بسته بندی و جابجایی و حمل و نقل با تكیه بر صنعت مدرن آبزی پروری ( پرورش متراكم ) به شدت ارزش افزوده را ارتقاء داده و محصولاتی متنوع ، مطابق با نیاز و سلیقه مصرف كننده را ارایه می دهد .

استفاده از ابزارهای پیشرفته برای مدیریت ، بازاریابی و خدمات نظیر صنعت فناوری اطلاعات برای رقابت پذیری بخش كشاورزی و توسعه پایدار الزامی است .

توسعه همه جانبه كشور در گرو استفاده از تمام ظرفیت های علمی درهمه زمینه ها به ویژه كشاورزی و صنعت و عنایت به زیر ساختهای آن است .


مبلغ قابل پرداخت 4,400 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "1000 مقاله" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما